نتایج جستجو برای عبارت :

سعی داشت من رو دچار یأس فلسفی کنه، چه خیالی!

درد دارم، روان که دچار بی‌دردی می‌شود تن تلاش می‌کند جای خالی‌اش را پر کند.
معده‌ام درد دارد و من دچار هزیانم
از طرفی تنم عرصه تقابل قهوه‌ها و قرص‌هاست‌.
م کاش دوستم می‌داشت... ۲۱ سالش است و نمی‌توانم عاشقش شوم اما مهر می‌خواهم ...
خوش به حالتون که میگید دچار روزمرگی شدید، من اونقدر خالی و پوچم که حتی به اون هم دچار نیستم، زندگیم از هر دچاریتی خالیه، خالی خالی خالی. میرزا می گفت رفتارام شبیه دخترا شده. قهرکردنا، برخوردنا، حرف زدنا، وبلاگ نوشتنا، حتی عکسای پروفایلم. همش داره دور میشه از چیزی که بودم. میگفت انگار دچار یه شکنندگی دخترونه ی نا فرم شدم. لعنتی نمیدونست من به هیچ چیز دچار نیستم. 
همه چیز از اونجا شروع میشه که از صبح دقیقه به دقیقه نگاهت به گوشیته، اما وقتی پیامی از سمت کسی میاد که دلت میخواسته؛ دیگه تمومه! حتی اگه یه احوالپرسی ساده باشه، همین که میدونی دیگه مکالمه تمومه راحت میتونی با گوشی خداحافظی کنی! و همینجاس که میفهمی دوباره ''دچار'' شدی!

پ.ن: سهراب سپهری میگفت: دچار یعنی عاشق (...) دچار باید بود وگرنه زمزمه ی حیرت میان دو حرف، حرام خواهد شد...
کودک پس از مصرف سیتریزین، ممکن است خواب آلود و یا تنبل شود. این می تواند برای چند ساعت طول بکشد، بنابراین بهتر است که سیتریزین را در شب به جای صبح بکار ببرید.کودک ممکن است دچار خشکی دهان شود. خوردن مرکبات (مثل پرتقال) و یا مصرف آب شیرین ممکن است کمک کند.بینایی کودک ممکن است مبهم و تار شود.کودک ممکن است دچار یبوست شود. او را تشویق کنید که مقدار زیادی مایعات بنوشد و غذاهای حاوی فیبر را بخورد (مثلا غذاهای کره ای، میوه و سبزیجات). اگر بعد از 2 هفته هنو
برای چه باید می گریستم؟
برای از دست دادن یک زندگی که هرگز نداشتم؟
برای ترک مردی که نه دوستم داشت نه دوست داشتن مرا می فهمید؟
یا برای آرزو هایی که مدت ها قبل به عشق رسیدن به او زیرپا گذاشته بودم،بی آنکه به عشقی رسیده باشم؟
درحقیقت باید می خندیدم.
بایداز اعماق قلبم خوشحالم می بودم و شادی می کردم.
ولی زخم های مکرر آنچنان مرا دچار بی وزنی کرده بود که مانند گمشده ای در بیابانی مه گرفته،بی اختیار،به خیال سرد مرگ چنگ می زدم ودر سوگ خود می گریستم.
می گ

واگن مسافری قطار بندر عباس - تهران که در خروجی ایستگاه شوراب محور قم دچار مشکل فنی شده بود با تلاش مامورین فنی ظرف کمتر از یک ساعت مشکل رفع شد.

به گزارش فانوس،  روابط عمومی راه آهن در اطلاعیه‌ای اعلام کرد؛ صبح امروز واگن مسافری قطار بندر عباس - تهران که در خروجی ایستگاه شوراب محور قم دچار مشکل فنی شده بود با تلاش مامورین فنی ظرف کمتر از یک ساعت مشکل رفع شد.

پس از رفع این مشکل قطار به سیر خود ادامه داد.
دوست می فرماید که مرگ و مرگ اندیشی بخشی از هویت من بوده و حالا که به هویت دیگری فکر میکنم، به سبب از دست داشتنش دچار رنج شدم. رنجی که چند شب پیش عارض شد صرفا ناشی از این مسئله نبود. توان تحلیلش رو نداشتم و آشوب درونم ایجاد کرده بود.
چیزی هست که درباره این مسئله باید بهش فکر کنم؟ اگر نه رها کنم نه بهش بپردازم دچار خسرانی خواهم شد؟ کمی فاصله گرفتن ازش تصمیم درستیه؟
✍️ نتایج تحقیقات نورولوژیستهای آمریکایی نشان می‌دهد که مغز افرادی که دچار شکست عاطفی شدید می‌شوند واقعا دچار جنون می‌شود.
داستان عاشقانه لیلی و مجنون و اشعار چون "درد عشقی کشیده ام که مپرس" می‌توانند یک ریشه علمی‌داشته باشند. به طوری که دانشمندان کالج پزشکی آلبرت انیشتین از دانشگاه یشیوا در نیویورک دریافتند که عشق به شدت مغز را به خود وابسته می‌کند و زمانیکه فرد دچار شکست عاطفی می‌شود نتایج این شکست می‌تواند واقعا مغز را دچار جنون ک
هو/دچار - به زعم بنده - بیش از آن که فیلسوف، باهوش و حتی بلاگر و فیش نگار باشد، یک آدم دغدغه مند است. دغدغه، اعم از دغدغه های فردی یا اجتماعی.نقطه ی قوتش این است که نمی نشیند تا دغدغه هاش رفع شوند؛ بلکه در تلاش است تا قدمی در جهت رفعشان بردارد. دچار دارد خودش و اطرافیانش را وادار به تفکر، تحقیق، مباحثه، نقد و تفسیر می کند.نقطه ضعفش اما در دو چیز است:یکی فاصله ی زیادی که بین مجاز و واقعیت وضع کرده؛ که این مسئله در تعاملات، واکنش ها و حتی رفتارهای شخ
بار شما بیمه می باشد vip
آیا تا حالا در حمل و نقل اثاثیه دچار مشکل شده اید؟ کالای شما، وسایل اداره ، اثاثیه منزل و هر آنچه که قصد جا به جای و حمل و نقل آن را دارید دچار خسارت ناشی از جا به جایی غیر اصولی و غیر حرفه ای شده است؟
در باربری شهروند ما به شما این تضمین را میدهیم که با افراد آموزش دیده حمل و بسته بندی ما جای هیچگونه نگرانی و صدمه برای بار شما وجود ندارد .

علائم بیماری نیوکاسل در سهره ها
زمانی که ویروس وارد بدن سهره شود این پرنده را به بیماری نیوکاسل دچار می کند. در ابتدای این بیماری سهره ها دچار تورم ملتحمه چشم می شوند و کم کم اشتهایشان را از دست می دهند. در ادامه بیماری نیوکاسل در بدن سهره منجر به اسهال زرد و تنگی نفس  در پرنده می شود. و در نهایت این بیماری باعث تلف شدن سهره ها می شود.

مشاوره و آموزش درمان بیماری نیوکاسل
تجربه نشان داده است زمانی که سهره ها به این بیماری دچار می شوند این بیمار
+ ببین تو هیچیت معلوم نیست. نه دین داری، نه خدا سرت می‌شه، نه عشق و حال دنیا رو می‌کنی، نه چیزی می‌کِشی، نه مست می‌کنی، نه چایی می‌خوری، نه قهوه‌ دوست داری، نه سیگار می‌کشی، نه نوشابه دوست داری، نه اهل رفیقی، نه اهل خانواده‌ای، نه... اصن معلوم هست تو زندگیت چه گهی می‌خوری؟
- [خیره به دوربین]
ازدواج دردسر ساز
ازدواج یکی از مهمترین مراحل زندگی هر فردی است.اگر در انتخاب همسر دچار اشتباه شویم زندگی ما نابود می شود و دچار مشکلات زیادی خواهیم شد .پس بهتر است قبل از ازدواج به نکاتی مهم توجه کنید
به ادامه بروید
ادامه مطلب
انزال زودرس یا زودانزالی یکی از اختلالات جنسی میباشد. هنگامی که در حین رابطه ی جنسی ، مرد ، قبل از آنکه شریک جنسی اش ارضا شود ، دچار انزال میشود و اسپرم از اون خارج میگردد ، گفته میشود که مرد دچار زود انزالی است.
انزال زودرس دائمی ، مشکلی جدی بوده و به عدم رضایت خود شخص یا شریک جنسی او منجر میشود.
اکثر افرادی که دچار زودانزالی هستند ، سعی بر این دارند تا با استفاده از داروهای دیرانزالی ، مشکل خود را برطرف کنند.
اما ماهیت این داروها چیست؟ و چه مش
وقتی شاخص مثبت هست اکثر سهم ها ترافیک روان و قابل قبولی دارند اما وقتی شاخص منفی میشه و بازار منفی، خیلی از سهم ها دچار راه بندون میشن و میرن رو اعصاب.
بنابراین باید سهم ها رو درست انتخاب کرد که اگر مشکلی هم پیش اومد و بازار به اصلاح خورد، سهم ما دچار اختلال نشه.
دارم از سردرد می میرم
خواب چشمام رو خفه کرده، اما جنون بی خوابی گرفتم. دوباره درد. 
نمیدونم چیکار باید کنم. اینجا می نویسم که بلکه چندثانیه حواسم به چیز دیگه ای پرت بشه
ای کاش این بیخوابی، برادری به اسم فراموشی داشت
دیگه دارم همه چیز رو تار می بینم
چرا امشب تموم نمیشه
چرا خوابم نمی بره
دیگه هیچی نمی فهمم. درد و رنج مطلقه. و نا امیدی. از سرنوشتی که بهش دچار شدم...
رییس تیم سلامت مرکز خدمات جامع سلامت تنگ ارم از عملیات موفقیت آمیز احیای جوان 16 ساله ای که دچار سانحه تصادف شده بود خبر داد.
به گزارش اتحاد خبر به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان ؛دکتر سید رضا حسینی با اعلام این خبر افزود:ساعت ۵ عصر روز ۲۱ آبان ماه  جوان ۱۶ ساله( راکب موتور سیکلت) که در  اثر برخورد با خودرو سواری دچار سانحه شده بود ،توسط آمبولانس اورژانس جاده ای  ۱۱۵  به مرکز خدمات جامع سلامت تنگ ارم آورده شد.دکتر حسینی  بیان دا
گرچه شاعر چشمهایی روشن و بیدار داشت 
واژه های روسیاهش خط خطی بسیار داشت 
قصه ی حبل المتینِ دل دروغی بیش نیست 
عشق در دستان بی رحمش طناب دار داشت 
مثل یوسف خواستم از عشق بگریزم ولی 
هر دری را باز کردم پیش رو دیوار داشت
مرگ هم غیرت ندارد ! بی خیالم می شد و ... 
زندگی در برزخی بیهوده استمرار داشت
بینِ این آشفته بازارِ جنون و کشمکش
خاطراتش باز هم اندیشه ی آزار داشت
یادم آمد وقت دل کندن بلاتکلیف بود 
هم مرا می راند ، هم بر ماندنم اصرار داشت 
مثل ماشی
شاید ندونید اما میگم که بدونید
در پی سقوط این هواپیما و اختلال در خطوط پروازی ایران بسیاری از کاروبارها دچار خسارت شدند!
به عنوان مثال ما تا زمانی که خطوط پروازی به روال عادی خودش برنگرده نمیتونیم محصولاتمون رو به کانادا و امریکا و اروپا ارسال کنیم...
نگین حالا وسط عزا فکر کاری!
فقط خواستم بگم اون اشتباه پست قبلی چطور میتونه چه حجم و جه گستره ای از آدمها و نقش ها رو دچار خسارت کنه! چه جانی چه مالی چه معنوی و .... 
حضرت رسول (ص) مى فرماید:
 هر کس نماز را سبک بشمارد، دچار پانزده بلا مى شود: شش بلا در دنیا، سه بلا هنگام مرگ، سه بلا در قبر و سه بلا هنگامى که از قبر بیرون مى آید. 
آن چه در دنیا به آن دچار مى شود:
1)خداوند برکت را از عمر او بر مى دارد.
2)خداوند برکت را از روزى اش بر مى دارد.
3)چهره خوبان از او گرفته مى شود.
4)کار نیک وى پاداش نخواهد داشت.
5)دعایش به اجابت نمى رسد.
6)از دعاى خوبان بهره‏اى نخواهد برد.

منبع: نمناک
دیر آمدم... دیر آمدم... در داشت می‌‌سوختهیأت، میان "وای مادر" داشت می‌‌سوختدیوار دم می‌‌داد؛ در بر سینه می‌‌زدمحراب می‌‌نالید؛ منبر داشت می‌‌سوختجانکاه: قرآنی که زیر دست و پا بودجانکاه‌تر: آیات کوثر داشت می‌‌سوختآتش قیامت کرد؛ هیأت کربلا شدباغ خدا یک بار دیگر داشت می‌‌سوختیاد حسین افتادم آن شب آب می‌‌خواستناصر که آب آورد سنگر داشت می‌‌سوختآمد صدای سوت؛ آب از دستش افتادعباس زخمی بود اصغر داشت می‌‌سوختسربند یا زهرای محسن غرق خو
خبرخوش
بخش ارسال گزارشات، نامه ها و درخواست ها و .. سایت سامد (سامانه ارتباطات مردمی ریاست جمهوری) مدتی است دچار مشکل شده و پاسخگو نیست.

این خیر بسیار خوبی است. اینکه سازمان و ارگانی وابسته به دولت و حکومت تحمیلی جمهوری اسلامی دچار مشکل شده خبر خوشی است...

تبریک عرض می کنم.

توضیح: جمهوری اسلامی برای جوانانی همچون من که نبودیم به آن بله بگوییم ولی امروز مجبوریم آن را بپذیریم، یک حکومت تحمیلی است ... چیزی تو مایه های جنگ تحمیلی ایران و عراق 
چگونه با اضطراب و نگرانی مقابله کنیم؟
افرادی که دچار اصطراب و نگرانی هستند در زندگی دچار مشکلات جسمی و روحی زیادی می شوند پس بهتر است که فکری به حال اضطراب درون خود بکنید .در ادامه شما را با روش مقابله با اضطراب آشنا می کنیم
به ادامه بروید
ادامه مطلب
هروقت آدم دچار غرور بی حد و حساب میشه خدا میزنه تو دهنش.آمریکاییا سردار سلیمانیه کشتن. اون تشیع گسترده و جواب سپاه شد تو دهنیشان.ما برای زدن پایگاه آمریکا و انتقام دچار غرور کاذب شدیم هواپیمای مسافربری شد تودهنیمان.تودهنی سنگینی بود. دیشب چقدر افتخار کرده بودم امروز چقدر احساس بی آبرویی و خجالت. تودهنی سنگینی هم برای من بود.خدایا خودت به داد همه ما بنده های بیچاره ت برس.
انسان موجودی است که همیشه در تلاش است تا از مصایب در امان باشد. و بهترین نعمت ها را به دست آورد.لیکن در رسیدن به این هدف انتخاب صحیح و درست بسیار مهم است. بسا اوقات بسیاری از انسانها در انتخاب مسیر درست دچار اشتباه شده اند. به عنوان مثال: گاهی بعضی از انسان ها برای رسیدن به دو هدف والا و بالا دچار اشتباه شده و مرتکب بدعت و گناهانی مانند: سحر، جادو، و رفتن پیش جنی ها شده است و گاها مرتکب شرک میشوند ،و گاهی مادیات مانند: شراب،مواد مخدر وغیره پناه م
به سیم و زر چه حاجت بود؟! از این‌ها فراتر داشتپر از خورشید بود آری نگاهی کیمیاگر داشتزنان از بی حجابی‌ها سر تسلیم افکندندولی کنزالحیا از چادر خود تاج بر سر داشتبزرگان عرب را یک به‌ یک دیروز پس میزد که این دوشیزه فکر خواستگاری از پیمبر داشتزمانی که همه خورشید را تکذیب می‌کردندخدیجه چشم‌های مصطفی را خوب باور داشتمیان قوم خود شأن و مقام او فراوان بودولی نزد پیمبر عزتی چندین برابر داشت نماز اولش را با علی پشت پیمبر خواندشکوه این سه تن باهم ه
F – Face (صورت): اگر دچار سکته مغزی شده اید ، صورت شما ممکن است از یک طرف افتادگی یا بی حسی داشته باشد. یک آزمایش خوب: سعی کنید لبخند بزنید و در آینه بررسی کنید تا ببینید که آیا یک طرف صورت از کار افتاده است یا خیر.

A – Arm (بازو): اغلب ، یک بازو ضعیف یا افتاده خواهد بود. سعی کنید هر دو بازو را به طور همزمان بلند کنید و ببینید که آیا یکی از آنها به سمت پایین حرکت می کند یا خیر.

S – Speech (گفتار): ممکن است صدا گرفته و نامفهوم به نظر برسد ، و دیگران نتوانند حر

فردی است که دچار فشار خون بالا می باشم ، آیا تزریق بوتاکس برای من خطری دارد ؟
پاسخ)خیر ، اگر تزریق توسط فردی ماهر انجام بگیرد هیچ تاثیری بر روی فشار خون شما نخواهد داشت ، اما بهتر است این موضوع را ابتدا با پزشک خود درمیان بگذارید.
http://WWW.NEGARSKIN.IRhttp://WWW.NEGARSKIN.IR
امروز صبح رفته بودیم تشییع جنازه پسر ۳۰ساله یکی از فامیلهامون.طفلکی دیروز صبح دچار ایست قلبی شده بود.البته ناراحتی قلبی داشت.
هنوزم صدای داد و فریادهای مادر و خاله هاش تو گوشمه.با این که پسرشونو خیلی نمیشناختم امابا دیدن ضجه زدن هاشون، همینجور اشک بود که بی اختیار میریخت از چشمام.خیلی دردناک بود.امروز از ته قلبم از خدا التماس کردم با مرگ برادر و همسر جوون امتحانم نکنه.
سکته، چه از نوع قلبی یا مغزی آن؛ چیزی جز عدم خون رسانی درست به این دو دستگاه بدن و ایجاد اخلال در عملکردشان نیست.
عدم خون رسانی درست به قلب یا مغز، دلایلی مختلفی می تواند داشته باشد که به دو مورد آن اشاره می شود:
1- غلظت خون: وقتی غلظت خون زیاد باشد، خون در رگها به آرامی حرکت کرده و در نتیجه؛ ممکن است به قلب و مغز خون رسانی انجام نگیرد.
کسانی که دچار این عارضه هستند، باید آب بیشتری در طول روز بنوشند. زیرا نوشیدن آب از غلظت خون می کاهد.
در بین میوه ه
فر قنادی بعد از مدتی ممکن است دچار مشکل شده و مثل سابق کارایی و کیفیت لازم را نداشته باشد. در این مطلب بر آن هستیم تا از ۳ مشکل رایج در فر قنادی صحبت کرده و برای هر کدام راه حل ارائه کنیم. با ما همراه باشید. همچنین می توانید برای خواندن مطلب در فر قنادی چه غذاهایی را نپزیم، به سایت مراجعه نمایید.
فر قنادی و مشکلات قابل حل!
فر دستگاه ساده و راحتی برای طبخ و پخت غذا می باشد. اما ممکن است مانند همه ی دستگاه ها پس از مدتی، بخش هایی از آن دچار مشکل شده و
من قبل از ازدواج اینطوری بودم که هر چند وقت یکبار دچار بحرانِ روحی "خب که چی؟" میشدم! جهان برام از معنا تهی میشد. حوصله هیچ کاری رو نداشتم. انقدر بین سوالاتم دست و پا میزدم تا بالاخره یه راه نجاتی پیدا کنم.
الان غیر از یه دوره بحرانی اول ازدواج که الان که بهش می نگرم بسیار آشفته بودم و حق هم داشتم آشفته باشم ( چون برام کنار اومدن با این سبک زندگی جدید خیلی سخت بود، داده های جدید انقدر زیاد بود که نمیتونستم تحلیلشون کنم، چیزایی تازه داشت برام پرر
من در لحظاتی از زندگی ام دچار حسرت بوده ام ، مثل همه ی آدمهای دنیا . چند روز قبل به کامک برای داشتن چیز های که داشتنشان دستاورد خودش نبود ، حسودی میکردم. ولی حالا  انگار هیچوقت  آن حس وجود نداشته.چون فکر میکنم همه چیز به خود ادم برمیگردد و چیزی که باعث میشود احساس خوبی داشته باشم چیزهاییست که خودم ساخته ام.شاید برای من سخت تر باشد ولی به من ثابت شده که هر کاری را که«بخواهم» میتوانم با ضرب و زور انجام دهم .ب.ن: منظور از ضرب و زور ، مجبور کردن دیگرا
علائم بیماری پاپیلومالتوز در سهره 
اگر در سایر نواحی بدن سهره ضایعاتی مشاهد کردید احتمالا سهره شما دچار بیماری پاپیلومالتز شده است. البته این ضایعات اگر روی سطح بدن پرنده ایجاد شود قابل تشخیص است. اما اگر داخل بدن سهره بزند ممکن است تا زمانی که کالبد شکافی نشود قابل مشاهده نباشد. بیماری پاپیلو مالتز باعث بروز پاپیلوما در حلق، دهان، کلواک و سایر اندام های پرنده می شود. زمانی که این بیماری در سهره ایجاد می شود مدفوع سهره رقیق می شود. باعث بوی

بر اساس این گزارش در محل دپوی واگن قطارها در کناررودخانه شور صدها واگن خارج از رده برای تعمیرنگهداری می شد و حدود ۱۰۰ واگن به طورکامل در آتش سوخته است
، پیش از ظهر شنبه قطار باری پرند دچار آتش سوزی شد و دود بسیار غلیظ و گسترده ای آسمان پرند را در بر گرفت.
یکی از کارکنان شرکت عمران پرند که در محل حادثه حضورداشت در این خصوص در جمع خبرنگاران گفت: این آتش سوزی از ساعت ۷ بامداد امروز آغاز و با سرایت آتش از واگن ها به یکدیگر تعداد زیادی واگن دچار ح
در موارد زیر با اورژانس تماس بگیرید :
کودک دچار مشکل تنفسی شده و یا بدلیل غوطه ور شدن و فرورفتن در آب تنفس او متوقف شده باشد.( بیاد داشته باشید کودکان میتوانند حتی در ۳ سانتی متری زیر آب هم غرق شوند).
دچار حادثه ای نزدیک به غرق شدن شده باشند.
هدف این مقاله از دکتر زخم بکارگیری آن بعنوان راهنما می باشد. یادگیری اقدامات احیای قلبی بطور صحیح برای والدین و پرستاران کودک بسیار حائز اهمیت میباشد.
ادامه مطلب
آشنایی با علائم روماتیسم لگن و مفصل ران
در این مطلب قصد داریم تا بیماری شایع روماتیسم لگن و مفصل ران آشنا شویم. در ابتدا به بررسی علائم تشخیصی آن می¬پردازیم تا بهتر بتوانید وجود این بیماری را تشخیص دهید. و در ادامه نیز به تشخیص توسط پزشک و روش¬های درمان اعم از غیر جراحی و جراحی خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.
معمولا هنگامی که روماتیسم لگن و مفصل ران رخ می دهد، مهم ترین نشانه ای که رخ داده و در عین حال به تشخیص زود هنگام آن نیز کمک می کند، درد
در تاریخ 1399/02/21 ناو جماران، ارتش جمهوری ایران،  ناوچه کنارک را هدف حمله موشکی قرار داد.

و با یک موشک کروز، ناوچه جماران به ناوچه کنارک شلیک کرد و تا کنون 19 تن کشته شدن که البته تعداد تلفات بیش از این تعداد است.

124 روز قبل در تاریخ 18 دی ماه هواپیمای اوکراینی توسط خطای حیوانی پدافند سپاه سرنگون شد و 176 مسافر این هواپیما به خاک و خون کشیده شدند

و تا کنون اطلاعات جعبه سیاه هواپیما استخراج نشده است بعد از 124 از خطای حیوانی سپاه، این بار ارتش دچا

فردی هستم که دچار بیماری etinitis pigmentosa می باشم ، آیا تزریق بوتاکس در اطراف چشم مشکل مرا بیشتر خواهد کرد؟
پاسخ) خیر ، این بیماری مربوط به سیستم چشم می باشد و تزریق صحیح بوتاکس در محل عضلات اطراف چشم هیچ گونه تاثیری بر روی این بیماری نخواهد داشت.

برای چه باید می‌‌گریستم؟
برای از دست دادن یک زندگی‌ که هرگز نداشتم؟
برای ترک مردی که نه دوستم داشت نه دوست داشتن مرا می‌‌فهمید؟
یا برای آرزو‌هایی‌ که سالیان قبل به عشقِ رسیدن به او زیر پا گذاشته بودم، بی‌ آنکه به عشقی‌ رسیده باشم؟
در حقیقت، باید می‌‌خندیدم.
باید از اعماقِ قلبم خوشحال می‌بودم و شادی می‌‌کردم.
ولی‌ زخم‌های مکرّر، آنچنان مرا دچار بی‌ وزنی کرده بود که مانند گمشده‌ای در بیابانی مه‌ گرفته، بی‌ اختیار، به خیالِ سردِ م
غزلی تازه:
مرا شکسته اگر روزگار، حرفی نیست...جهان به تو بکند افتخار حرفی نیست...
نوشته بود چه اندازه ساده بود این عشقشبیه عشق معما بیار... حرفی نیست!
نه این که از سر لج ساکتم، نه، باور کنبدون تو شده دل بی قرار، حرفی نیست
تناقضی شده بین من و غم و شادیبه خنده ام شده غم استتار، حرفی نیست
خدانکرده نخواهی که مثل من باشیز حال من بکنی گر فرار، حرفی نیست
برای ثانیه ای جای قلب من باشی...به حال من نشدی گر دچار، حرفی نیست...
#حمید_رفائی @hamidrefaeipoem
بهم گفتند مشروط شدی. به فکر حذف واحد باش. غمگین شدم... به واحد بی اهمیت نچسب قابل حذف فکر کردم. آمار! 
بعد که کارا درست شد و از مشروطی ناعادلانه دراومدم ،دیگه نیازی به حذف واحد نبود. خوشحال نبودم، اما ملول چرا...
چون استاد آمار هر آنچه ناجذابان دارند، ایشان همه یکجا داشت. بد ریخت، no charm! 
گوش فرا دادم به درس. گوشم ملول شد. بس که خشک بود و بی ربط به من. به منی که روحم سر ریاضیات کنکور تاول زد و دقیقا التیامم از عصر کنکور شروع شد با فکر به این که رها شدم
آخرالزمان، خییییلی شدت سختی زیاد میشه، گاهی دچار شدیم، اما چون هنوز باور نداریم، خودمون رو در جایی ورای واقعیت موجود می بینیم

هنوز شاید انکار می کنیم، که گناه زیاد شده .. چون گناه رو برامون آسون کردن، و زشتی گناه رو هم از بین بردن .. در این وضعیت گناه رو تشخیص می تونیم بدیم آیا؟؟؟؟!!!! آیا درک درستی و شناخت درستی از وضعیت موجود خواهیم داشت؟؟!! 
انسان امروز، بدون مِی، مَست مَسته ..
سن مراجعه به گفتار درمانی
 از کودک دو ساله تا فرد مسن ممکن است نیاز پیدا کنند که به درمانگر مراجعه کنند. در گفتار درمانی به بررسی، تشخیص و درمان اختلالات گفتار و زبان پرداخته می‌ شود. افراد مسنی که دچار سکته مغزی می‌ شوند، نیاز مبرمی به خدمات گفتار درمانی دارند.
خدمات گفتار درمانی در سن پایین
 در صورتی که که کودک در سن کم به گفتار درمان مراجعه کند، تاثیر بیشتری در بهبود روند درمانی او دارد. گاهی والدین با دیدن اختلالات گفتاری کودک توجه چندا
بزرگِ خاندان، همانی که پای چپش را پانزده سال پیش تصادف ناکار کرد، همانی که سیاست داشت، ابهت داشت، تدبیر داشت و کلی ترسناک بود، همانی که بودنش با نبودنش فرق داشت، همانی که دلیل دور هم جمع شدن‌مان بود در اولین روز از سال جدید تنهایمان گذاشت و رفت. دلم با رفتنش رفت.
سلام
همون طور که می دونید مدتیه به خاطر درگیری های اخیر، اینترنت به شکل گسترده ای توی ایران قطع شده و ارتباطات دچار مشکل شده، سوال من اینه که در همین چند روز اندکی که اینترنت دچار این مشکل شد شما چقدر زندگی تون تغییر کرد؟، آیا دچار صدمه شد؟، آیا توی کارهاتون اختلال پیش آورد و اگه پیش آورد چقدر بود؟، به نظرتون این قطع دسترسی چقدر لازم بود؟
مرتبط:
راه اندازی اینترنت ملی چه توجیهاتی داره؟
عصر ارتباطات یا عصر انزوا؟
چی میشه که یه پسر یه دفعه فضا
بنظرم یکی از آفت های خیلی مهم زندگی (زندگی شخصی و زندگی کاری) ، اینه که آدم ها دچار روزمرگی و فرمالیته بشن...تو این حالت آدم اهدافش یادش میره ، نسبت به اطرافیان و وقایع دور و برش بی تفاوت میشه و دیگه خبری از احساس نیست...اگه دقت کنیم این دچار شدن رو تو خیلی از آدمها میبینیم که مشکلات زیادی هم برای خودشون و جامعه ایجاد کرده ...مسئولی که دچار روزمرگی میشه و دیگه "مسئولیتش" یادش میره و مثل یه ماشین صرفاً میره سرکار و یسری کار همیشگی رو انجام میده و برم
شایع ترین عارضه نشیمنگاهی که بیشتر از نصف مردم جامعه به آن مبتلا می شوند بواسیر یا هموروئید است که در هر سنی احتمال ابتلا به آن وجود خواهد داشت اما در سنین بالا به دلیل ضعیف و آسیب پذیر شدن عضلات ناحیه مقعد احتمال آن کمی بیشتر است. زمانی شما به بواسیر مبتلا می شوید که رگ های ناحیه مقعد دچار التهاب و تورم می شوند و علت آن ایجاد فشار بیش از حد به دیواره های مقعد است که در مقاله “بررسی مزایا و معایب درمان هموروئید یا بواسیر با لیزر” نیز توضیحات
در تاریخ 1399/02/21 ناو جماران، ارتش جمهوری ایران،  ناوچه کنارک را هدف حمله موشکی قرار داد.

و با یک موشک کروز، ناوچه جماران به ناوچه کنارک شلیک کرد و تا کنون 19 تن کشته شدن که البته تعداد تلفات بیش از این تعداد است.

124 روز قبل در تاریخ 18 دی ماه هواپیمای اوکراینی توسط خطای حیوانی پدافند سپاه سرنگون شد و 176 مسافر این هواپیما به خاک و خون کشیده شدند

و تا کنون اطلاعات جعبه سیاه هواپیما استخراج نشده است بعد از 124 از خطای حیوانی سپاه، این بار ارتش دچار
گوسفندان نیز مانند سایر حیوانات دچار بیماری می شوند در این صورت باید در حین پرورش گوسفندان تمامی نکات بهداشتی را در نظر گرفت تا به بیماری دچار نشوند .
یکی از شایع ترین جاهایی که گوسفندان به انواع بیماری ها و انگل ها مبتلا می شوند ، هنگام تغذیه و چریدن دام است. 
انگل گوسفندان به انگل های داخلی و خارجی دسته بندی می شود . انگل های داخلی مانند انگل موجود در معده و روده می باشد .
ساس ، کک ، کنه و شپش از انواع انگل های خارجی هستند .

کجا می‌توانست برود ؟ کجا گُم می‌شد ؟ پیدا نبود . کسی نمی‌دانست . کسی به کسی نبود . مردم به خود بودند . هرکس دچار خود ، سر در گریبان خود داشت . دیده نمی‌شدند . هیچکس دیده نمی‌شد . پنداری اهالی زمینج در لایه‌ای از یخ خشک پنهان بودند . تنها خشکه‌ سرمای سمج و تمام نشدنی بود که کوچه های کج و کوله‌ی زمینج را پُر می‌کرد .
جای خالی سلوچ ( محمود دولت‌آبادی )
این رسم اون قدر زیباست
گرامی داشت بزرگان
گرامی داشت سالخورده ها
گرامی داشت فامیل و اقوام
که حیفه کمرنگ بشه
...
بعد یک سال زندگی تند و سریع که هیچ کدوم از ما وقتی نداریم برای هم
دو هفته ای رو کنار هم جمع می شویم و این قطار تندروی زندگی از حرکت نگه داشته میشه
اگر گلی وجود داشت که صلح هدیه می کرد....اگر دختری وجود داشت که آتش به پا می کرد....اگر پسری وجود داشت که خاطره اش از جنس جنگ بود....اگر سرزمینی همه اینها را با هم داشت، و اگر جنگ و صلح به آرامش برسند...اگر سرنوشتی وجود داشت که خالق، و در عین حال مخلوق همه چیز بود...اگر شش نفر به پا خیزند...و یک فائقه برگزیده شود...آنگاه:به پایان آید این دفتر، حکایت همچنان باقیست.زندگی هرگز نمی میرد، اگر چه امروزش فانیست.
--*-*-*-*-*-*-*-*-*
این چند خط مقدمه ای بود بر بچه عزیزم، ا

فردی هستم که دچار بیماری فیبرومیالژیا می باشم ، آیا تزریق بوتاکس تاثیری در درمان این بیماری خواهد داشت ؟
پاسخ) یکی از استفاده های جانبی تزرق بوتاکس کاهش درد ها و اسپاسم های عضلانی مربوط به همین بیماری می باشد ، البته به یاد داشته باشید که این کار باید توسط فردی انجام گیرد که در این زمینه تخصص کافی را داشته باشد.

یکی از بهترین راه‌ها برای اینکه ما بخواهیم معیشت مردم را ترمیم کنیم و
اصلاح کنیم -که الان مردم دچار مشکلات هستند در امر معیشت، بخش مهمّی از
مردم دچار مشکلاتند- واقعاً باید تکیه کنیم روی مسئله‌ی تولید داخلی. خب،
یک تلاش همه‌جانبه‌ای باید بشود برای جلوگیری از تعطیلی کارخانه‌ها یا زیرِ
ظرفیّت کار کردن کارخانه‌ها.
یکی از بهترین راه‌ها برای اینکه ما بخواهیم معیشت مردم را ترمیم کنیم و
اصلاح کنیم -که الان مردم دچار مشکلات هستند در امر معیشت، بخش مهمّی از
مردم دچار مشکلاتند- واقعاً باید تکیه کنیم روی مسئله‌ی تولید داخلی. خب،
یک تلاش همه‌جانبه‌ای باید بشود برای جلوگیری از تعطیلی کارخانه‌ها یا زیرِ
ظرفیّت کار کردن کارخانه‌ها.
این مترو هم برای ما شده مث .... نمیتونم چیزی مثال بزنم. حالا تعریف کنم خودتون متوجه میشید.
دیروز تو شلوغی و بزن بزنای مترو صورت یه خانم تو فاصله 20 سانتی متری از چشام قرار داشت.جوری که این خانم کرم مالیده بود به صورتش و کلی چیزای دیگه که دقیقا مصداق لولو به هلو بود. این خانم پیاده شد و چن ایستگاه بعد یه نفر گلدون به دست وارد شد. با دیدن گل اولین چیزی که از دهنم دراومد که " این طبیعیه؟؟" و ظاهرا طبیعی بود...اما چطور ...روی گل به اون خوشگلی و با طراوتی یه
نکات مهم در رابطه با خرید حضوری گن ساعت شنی در تهران
درست است که ما درباره‌ی مزایای این گن با هم در این مقاله صحبت کردیم ولی استفاده از هر کدام از وسایل کمک لاغری و گن‌های لاغری نیز اگر با احتیاط انجام نشوند نه تنها به نفع شما نخواهند بود بلکه آثار زیان‌بارتری را نیز برایتان به همراه خواهد داشت. بنابراین به این چند نکته در استفاده از گن ساعت شنی دقت کنید:
۱) گن مناسب با سایز خود را خریداری کنید و‌ترجیحاً دکمه یا قزن قفلی اولی را ببندید. زیرا

در موارد زیر با اورژانس تماس بگیرید:
نوزاد ناگهان دچار التهاب پوستی همراه با علائم دیگر مانند مشکل در تنفس شود. تقریبا از هر ده نوزاد و کودک یک نفر به این بیماری دچار میشود.اگزمای پوستی و جوش هایی که موجب خارش میشوند معمولا در کودکان دیده میشوند و بزودی هم برطرف میشوند ، این شرایط خطرناکی نمیباشد اما موجب ناآرامی و خارش در کودک و آزار والدین میشوند.
ادامه مطلب
وقتی چند روز پیش به شوخی به مامان گفتم که فکر می‌کنم یه دختره تو مدرسه‌مون موادفروشه، فکر نمی‌کردم امروز رو ببینم. 

چند روز پیش داشتیم می‌رفتیم خونه. پسره تکیه داده بود بهنرده‌های جلوی مدرسه. دختره داشت رد می‌شد. پسره یه اشاره‌ای بهش کرد و بعد دو تایی بافاصله و خیلی نامحسوس رفتن تو اون مجتمعه، جلوی مدرسه. چی بگم... برای مامان که داشتم تعریف می‌کردم گفتم فکر کنم دختره موادفروشه.
امروز اومدیم بیرون. پسره رو دیدیم اون ور. طوطی_یکی از بچه‌ه
خط لوله انتقال گاز ایران به ترکیه در منطقه بازرگان دچار حریق شد.
به گزارش آذربایجان‌پرس به نقل از تسنیم، خط لوله انتقال گاز ایران به ترکیه در منطقه بازرگان در داخل ترکیه دچار حریق شده است.
این آتش سوزی در ساعات اولیه صبح روز سه شنبه ۱۲ فروردین رخ داده است و گروه تروریستی پ ک ک مسئولیت انفجار را بر عهده گرفته است.
پیش از این در سالهای گذشته گروه تروریستی پ ک ک اقدام به انفجار خطوط انتقال انرژی از ایران به ترکیه کرده بود.
لئوناردو داوینچی بعضی از هنرهای معروف جهان را تولید کرد، اما گزارش های تاریخی نشان می دهد که او برای تکمیل آثار خود مبارزه می کرد. پروفسور مارکو کاتانی، پژوهشگر کالج لندن، 500 سال پس از مرگش پیشنهاد می کند بهترین توضیح برای ناتوانی لئوناردو برای تکمیل پروژه ها این است که هنرمند بزرگ ممکن است دچار کمبود توجه و اختلال بیش فعالی (ADHD) بوده باشد.
ادامه مطلب
انسان ها با توجه به ظرفیت های وجودی خودشان نسبت به اتفاقات اطراف شان به گونه ای واکنش نشان می دهند ولی وقتی این فشارها زیاد شود و از توان فرد خارج شود او دچار استرس می شود و دچار مشکلاتی خواهد شد.
علائم استرس در مردان

غمگین بودن، افسردگی، گریه کردن، انزوا، بی‌خوابی، تغییر خلق‌وخو، نگرانی، هیجان زیاد، عصبانیت، پرخوری، احساس ناامنی، کاهش عملکرد، حواس ‌پرتی در کار، تغییر روابط، افزایش مصرف سیگار و نوشیدنی‌های الکلی.
ادامه مطلب
بنظرم یکی از آفت های خیلی مهم زندگی (زندگی شخصی و زندگی کاری) ، اینه که آدم ها دچار روزمرگی و فرمالیته بشن...تو این حالت آدم اهدافش یادش میره ، نسبت به اطرافیان و وقایع دور و برش بی تفاوت میشه و دیگه خبری از احساس نیست...اگه دقت کنیم این دچار شدن رو تو خیلی از آدمها میبینیم که مشکلات زیادی هم برای خودشون و جامعه ایجاد کرده ...مسئولی که دچار روزمرگی میشه و دیگه "مسئولیتش" یادش میره و مثل یه ماشین صرفاً میره سرکار و یسری کار همیشگی رو انجام میده و برم
روز موعود رسید بالاخره شنبه بیستم بهمن ماه سال ۹۷ خورشیدی رسید
روزی که قرار بود از خانواده جدا شوم و به شهر دیگر بروم
روز زیبایی بود،در آن عشق جریان داشت،دوستی جریان داشت،محبت جریان داشت،اشک شوق در اشک دلتنگی در آمیخت و در آن دیدم که خدا جریان داشت
ادامه مطلب
دچار سرگشتگی شده‌ام. دستم به رعشه افتاده و نایی برای زندگی ندارم. بنده امروز به یک شوک روحی دچار شده‌ام.
الغرض از چند روز پیش تصمیم گرفته بودیم که برای روز سیزده آبان و در محل تجمع پایانی یک میز کتاب به راه بیندازیم. میز کتاب هم چیزی شبیه نمایشگاه‌های موقت کتاب است با ابعاد خیلی خیلی کوچکتر. این هم نوعی امر خیر بود برای ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی. خب بنده فعلا در یکی از شهرهای مرزی خراسان رضوی (سرخس) ساکن هستم و با توجه به مسائل فرهنگی این شهر از
28 درمان خانگی بی خوابی
 بی خوابی ،یک اختلال خواب است ؛ هنگامی که فردی نمی تواند خوب بخوابد، باعث خستگی روزانه، بی حالی، بی ثباتی عاطفی، اختلال حافظه، سرگیجه، تحریک پذیری، عملکرد ضعیف می شود.
 محققان کشف کرده اند کسانی که به اختلالات خواب دچار هستند، بیشتر در خطر ابتلا به زوال عقل قرار دارند.بی خوابی
از نظر محققان شاید این عامل، از شایع ترین عوامل دچار شدن به این بیماری باشد و باتوجه به بررسی های آنها افرادی که نمی توانند 7، 8 ساعت از شب را ب
بسیار اتفاق افتاده است که به دلیل شوخی‌های ناگهانی با افراد، آنها در اثر ترس و هیجان ناشی از آن دچار آسیب‌های شدیدی شده‌اند. مانند آنکه فردی که دارای بیماری قلبی است در اثر ترس ناشی از شوخی ناگهانی دچار حمله قلبی می‌شود و جان خود را از دست می دهد. اما لازم است بدانیم که این اقدام و عادت زشت روزمره ما از نظر قانونگذار تحت شرایطی جرم محسوب می‌شود.قانونگذار در ماده ۴۹۹ از قانون مجازات اسلامی بیان می دارد:هرگاه کسی دیگری را بترساند و آن شخص در
از جمله آثار زیانبار تنبیه به معنای عام آن میتوان به چهار بازخورد زیر اشاره داشت که به چهار ت تنبیه معروفند. 

البته بسیار مهم است که ما تنبیه را حذف نمیکنیم بلکه به آن ساختار و شکل صحیح میدهیم و گفتن این مسائل به معنای نفی اقتدار و دادن بازخورد مناسب به اشتباه نیست. 

اگر ما با رفتار هایی مثل سرزنش، توبیخ، عتاب، تنبیه بدنی و... با کودکمان برخورد کنیم، کودکمان به یکی از این چهار نتیجه دچار خواهد شد. 
ادامه مطلب
هوالشافی

در برخی افراد شب ها در خواب دچار گرفتگی  در پا می شوند که در خواب از شدت درد این افراد رو از خواب بیدار می کنند این افراد هم دچتر ریاح در بدن هستن که باید  بدن این افراد پاکسازی بدن  از مواد مزاحم بشود و در قدم اول  خوراکی که ایجاد ابخره می کنن پرهیز شد مثل نخود سیر پیاز و...

پ . ن : فکر نمی کنم در طب کلاسیک درمانی برای این بیماری داشته باشن از اون جایی که با توجه به افرادی که دیدم این بیماری رو دارن چقدر دردناک می تونه باشه اگر دچار ای
آدمیزاد که تنها شد به هرچیزی که دم دستش باشه متوصل میشه تا تنهایی اش را پر کنه.
(منظور از تنهایی بی هدفی و بی معنایی زندگی برای شخص است)
زمانی که هدف و معنایی نباشه شخص دچار بی حوصلگی شده و سپس به سمت هرچیزی که اون رو از احساس پوچی دور کنه میره و درنتیجه انواع اعتیاد پیش میاد، از آنجایی هم که در این روز ها هزار جور زمینه برای حواس پرتی ایجاد شده، اگر افراد خودشون رو هوشیار نگه ندارن به راحتی میتونن از اصل خود دور بمونن و به پوچی دچار بشن.

همزمان
دانلود آهنگ جدید ناصر منصوری به نام دچار
Текст песни Dochar Naser Mansouri
هرکجا میرم عطر تو اونجاس عشقه میدونم اسم این احساسКуда бы я ни пошел, я знаю духи в этой любви
جز تورو خواستن دیگه راهی نیس آخ دلبستن دل بخواهی نیسНет другого пути, кроме как хотеть тебя, потому что ты не хочешь быть любимым
بس که جذابی بس که نایابی مثل ماه انگار داری می تابی

ادامه مطلب
راستش وقتی به همه چاله چوله های روحیم فکر کردم ترس برم داشت!
ترس از اینکه من با همه ی این ضعف ها اگه تنها جایی زندگی کنم میتونم گلیمم رو از آب بکشم بیرون یا نه؟
دلیل اینکه با استعدادم ولی شدم همه کاره ی بیکار همین ضعف هاست.
حالا که کاملا تنهای تنها شدم با این واقعیت ها روبرو شدم و فکر میکنم که دقیقا چیکار میخوام بکنم.
برای مردم زندگی میکنم که بگن به به و چه چه که رفته سر فلان کار و فلان قدر پول درمیاره؟
یا میخوام برای خودم زندگی کنم و وارد مسیر سخ
اولین قدم در روند بهبودی خیانت همسر ، تأیید تأثیر کامل خیانت است تا بتوانید یاد بگیرید که طوفان احساسی را که شروع شده است آرام کنید. افرادی که دچار آسیب دیدگی شده اند ، معمولاً بین دوره های بی حسی و احساس غرق در نوسان هستند. با کاهش شوک اولیه ، کنترل ناپذیری روحیه بر آنها چیره می شود. هنگامی که برای اولین بار خیانت همسر تان را کشف کردید ، ممکن است عصبانی شوید ، سپس به سکوت حیرت آور عقب نشینی کنید. با این حال ، به عنوان تأثیر خیانت همسر شما ، ممکن
دانشمندان داروهای تازه ای را تهیه کرده اند که حملات میگرن را کم می کنند.
نتیجه های ای تحقیق نشانگر این می باشد که  ، این دارو تازه به وجود آمده
توانایی این را داد که حملات میگیرن را در اشخاص دچار از نصف هم بیشتر کم کند.
این دارو اولین معالجه جلوگیری شده از میگرن در ۲۰سال گذشته به حساب می آید.
داروی جدید میگرندر این تحقیق با انجام دادن آزمایش هایی بر ” ارنوماب” دریافتند که این دارو حمله کردن میگرن را از
نصف هم کمتر می کند ، این دارو امید تازه ای
دندان مصنوعی متحرک بهتر است یا ایمپلنت؟
زمانی که فردی دندان های خود را از دست می دهد معمولا از چند جا دچار مشکل می شود، اولین مشکل، مشکل کاربردی
است و شخص در جویدن غذا دچار مشکل می شود و دیگری از لحاظ زیبایی است، دندان مصنوعی متحرک و ایمپلنت از روش
هایی هستند که برای حل این مشکلات و جایگزنی دندان اصلی مطرح می شوند، بسیاری از افراد که دندان های خود را از
دست می دهند در انتخاب نوع دندان مناسب جایگزین دچار تردید می شوند، دندان مصنوعایی متحرک و
جدیدا به این نتیجه رسیدم که بخاطر کم کاری تیروییدم ، دچار یک عدد بیماری روانی خیلی معروف هستم که احتمالا میشناسیدش و اسمش دوقطبی هست
یه لحظه بی دلیل شاد و سرزنده و یه لحظه ای دیگر غمگین و افسرده
مرلین مونرو هم به این بیماری دچار بود و حدس زده میشه که خودکشیش توی اوج شهرت و ثروت و زیبایی بخاطر همین بود
فقط دلم پیخواد بگم خداااااایااااااا مرسی که اون ۳ ماهی که منتظرش بودم انقدر زود واسم اوردیش و زمان رو انقدر زود میگذرونی عااااشقتم خداجونم عشش
خودروی تیبا بعد از مدتی کارکرد (دو تا سه سال) معمولا دچار بد کار کردن روی گاز می شود.
ابتدا تصور سنسور اکسیژن میرود اما اینطور نیست.
سوزن های انژکتور به مرور زمان دچار مشکل شده اند و از آنجایی که سوخت موتور تیبا کم میباشد،افزایش پاشش سوزنها مسئله ساز میشود.
ابتدا وقتی سرعت را کم میکنید ( رسیدن به چهارراه یا سرعتکاه )
بعد از مدتی دور آرام هم بد کار میکند 
راه حل 1
تعویض هر چهار عدد انژکتور گاز حدودآ 1/400/000تومان 
راه حل 2
کم کردن پاشش سوزن های دچار م
پیاژه وقتی داشت رشد شناختی کودکان رو بررسی میکرد و مراحلش رو مشخص میکرد گفت بچه ها بین دو تا  هفت سالگی توی یه مرحله ای هستن که بهش میگن مرحله پیش عملیاتی و یه ویژگی از خودشون تو این مرحله نشون میدن به اسم egocentrism که ترجمه ش کردن به خودمحوری یا خود میان بینی. حرفشم این بود که این بچه ها نمیتونن تمایز ایجاد کنن بین چشم انداز خودشون و بقیه. یعنی فکر میکنن ادراکی که بقیه از محیط دارن شبیه ادراک خودشونه. بعد یه مساله رو مطرح کرد به اسم مساله "سه کوه".
شهادت امام صادق علیه السلام  تسلیت باد 
چه شد که در افق چشم خود شقایق داشت
مدینه ای که شب پیش، صبح صادق داشت

اگرچه شمس وجودش به سمت مغرب رفت
هزار قله ی پر نور در مشارق داشت

چه با شکوه، غم خود به دل نهان می کرد
چه شِکوه ها که از ان فرقه ی منافق داشت
به غیر داغ محرم، گلی زباغ نچید
چقدر روضه ی گودال در دقایق داشت
خلیل بود ولی آتشش سلام نشد
همان که در نفسش عطری از حدائق داشت
هزار طائفه آمد هزار مکتب رفت
و ماند شیعه که "قال الامام صادق" داشت
شهید را
سلام
دوستان مشکل من آلرژی فصلی هستش
حدود 5 ساله که دچار آلرژی شدم (23 سالمه)، یادمه یه روز بهاری طوفان شد و گرد و خاک وحشتناکی به پا شد و من و چند نفری که همراهم بودن همه دچار تنگی نفس و سرفه شدید شدیم، اما از اون روز به بعد من فصول بهار دچار آلرژی بصورت آبریزش شدید بینی و خارش گلو و عطسه میشم و از اواخر فروردین تا اواسط تابستان به طرز وحشتناکی درگیر این مشکل هستم. متاسفانه داروی آنتی هیستامین تقریبا هیچ تاثیر مثبتی روی من نداره و فقط با آمپول دگ
خودروی تیبا بعد از مدتی کارکرد (دو تا سه سال) معمولا دچار بد کار کردن روی گاز می شود.
ابتدا تصور سنسور اکسیژن میرود اما اینطور نیست.
سوزن های انژکتور به مرور زمان دچار مشکل شده اند و از آنجایی که سوخت موتور تیبا کم میباشد،افزایش پاشش سوزنها مسئله ساز میشود.
ابتدا وقتی سرعت را کم میکنید ( رسیدن به چهارراه یا سرعتکاه )
بعد از مدتی دور آرام هم بد کار میکند 
راه حل 1
تعویض هر چهار عدد انژکتور گاز حدودآ 1/400/000تومان 
راه حل 2
کم کردن پاشش سوزن های دچار م

روش ایمنی در برابر ولتاژ گام
ولتاژ گام اختلاف ولتاژ مابین دو مکانی است که گامها جدا از هم بر روی زمین انرژی دار قرار می گیرند. ولتاژ گام تا شعاع چند متر در اطراف محل اصابت صاعقه پراکنده است و افرادی را که در مسیر حرکت آن قرار دارند دچار برق گرفتگی می‌کند.
سرویس آموزش و آزمون برق نیوز: ولتاژ گام اختلاف ولتاژ مابین دو مکانی است که گامها جدا از هم بر روی زمین انرژی دار قرار می گیرند. ولتاژ گام تا شعاع چند متر در اطراف محل اصابت صاعقه پراکنده اس
این سریال این جمله رو به زیبایی به تصویر میکشه . وقتی که پادشاه دچار سوء تفاهم میشه که اوک جانگ به خاطر به دست آوردن مقام و قدرت بهش نزدیک شده و ملاقات های اتفاقی اونا از قبل برنامه ریزی شده ، اخلاص اوک جانگ باعث میشه سوء تفاهمی که برای شاه به وجود اومده از بین بره . برعکس این حالت هم در سریال رخ داد یعنی اوک جانگ درباره شاه بارها دچار سوء تفاهم شد و باز هم اخلاص شاه این سوء تفاهم رو حل کرد .
ادامه مطلب
اگر همچنان در گذشته باقی بمانیم و همچنان افسوس بخوریم و یا حتی مغرور گذشته باشیم، قطعا ره به جایی نخواهیم برد. زندگی مانند رود در حال حرکت است و باز نخواهد ایستاد. ما نباید نگاهمان به گذشته باشد. گذشته گذشته است. خوب یا بد دیگر بر نمی گردد. ولی آینده از آن ماست. اگر بتوانیم به خوبی برنامه بریزیم و برای آینده مان خوب فکر کنیم، قطعا دچار پشیمانی کمتری می شویم. 

ولی برنامه ریزی باید تا حد ممکن واقع گرایانه باشد. بر اساس داشته ها و پله به پله

می ت
روش درمان فوری سرماخوردگی در یک روز در منزل
با سرد شدن هوا سرماخوردگی نیز بین کودکان و بزرگسالان شیوع پیدا می کند . همانطور که می دانید کسانی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند بیشتر دچار سرماخوردگی می شوند بنابراین قبل از آمدن فصل سرما و ابتلا به سرما خوردگی برنامه غذایی سالمی را رعایت کنید و خود را ایمن گردانید. اما اگر دچار سرماخوردگی شدید با راهکارهایی که در ادامه مطلب آورده ایم می توانید سرما خوردگی خود را 24 ساعته پایان بخشید.
برای درمان سرما
زمان  ؛ به نظر می آید که میگذرد !
زمان خودش وجود خارجی ندارد چه برسد که مصدر رفتن را صرف کند ...
همه چیز دقیقا همین ^الان^ وجود دارد . هیچ چیز^ نمیگذرد ^مادامی که در ذهن ما ^زندگی^ میکند !
جسم ما پیر میشود . به سرعتی که ما نام آن را ^سال^ میگذاریم . 50 سال ...60 سال ...70 و ...
زمان را خودمان تراشیده ایم . خودمان را دستی دستی پیر کرده ایم و زندگی را پیوسته مرده ایم !
خبر بد اینکه در واقع جسم ما سریعتر از آنچه که ما فهمیده ایم پیر میشود و نه سال به سال !
 ما در ذهن ما
داروی جدید میگرندر این تحقیق با انجام دادن آزمایش هایی بر ” ارنوماب” دریافتند که این دارو حمله کردن میگرن را از
یکی از مشکلاتی که می توان گفت همه ما به نوعی آن را در زندگی خود تجربه کرده ایم بی خوابی شبانه است. خوابیدن ، بخشی از زندگی تمام افراد محسوب می شود و تنها زمانی به اهمیت این مسئله پی می بریم که دچار مشکل در خواب می شویم. مشکل بی خوابی شبانه اغلب به صورت موقتی بوده و بیشتر در مواقعی روی می دهد که فرد دچار ناراحتی و هیجان شده باشد. البته معمولا با گذشت چند روز و بازگشت اوضاع به شرایط قبل ، این مشکل به صورت خود به خود برطرف می شود.

ادامه مطلب
علت سردردها در ایام ماه رمضان
 علت سردردهایی که برخی از روزه‌داران به آن مبتلا می‌شوند:
سردردهایی که گاهی روزه‌داران دچار آن می شوند می‌تواند چندین علت داشته باشد. یکی از شایع‌ترین علت‌ها «کافئین» است. بسیاری از افراد در طول روز چای و قهوه بسیار مصرف می‌کنند و چون در ماه رمضان از کافئین محروم هستند در نتیجه دچار سردرد می شوند. عمدتاً این افراد در چهار تا پنج روز اول ماه رمضان سردرد دارند و بعد از مدتی سردرد از بین می رود چرا که بدنشان به
دوستی داشتم، سرد بود، با من شاید کمتر، اما با زندگی سرد بود، نفرت در کلامش ریشه دوانده بود. زندگی برایش عذاب بود(در کلامش چنین می‌نمود) پس از چند سال، مقابل تمام عقایدش قرار گرفته بود.
پس از چندسال دوستی، فهمیدم از او پیروی کرده‌ام. راه رفتنش را نفهمیدم، راه رفتن خودم هم یادم رفت. شدم موجودی بی‌شکل! در اوج بی‌شکلیم فهمیدم سال‌هاست دچار تقلیدم؛ جدا شدم از هرکه برایم کبریا داشت. بت‌شکنی کردم.
همان دوست، بیان را مبتذل و روزنوشته‌هایش را ابتذ
به گزارش بهداشت نیوز: رامین اسکندری،  متخصص قلب و عروق  در گفت وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس در پاسخ به این پرسش که «اگر با فردی که دچار درد از ناحیه قفسه سینه شده است مواجه شدیم چه اقدامی باید انجام دهیم؟»، اظهار داشت: ابتدا باید به بیمار استراحت داده و او را به مرکز درمانی برسانیم تا از او یک نوار قلب گرفته شود؛ ضمن اینکه بیمار می‌تواند یک قرص آسپرین ۳۲۵ میلی‌گرمی را بجود یا داروی نیترات (زیرزبانی) مصرف کند.
 وی افزود: مهم این است که
شاید برای شما هم پیش آمده باشد که احساس کنید که بیمار هستید یا ترس از ابتلا به یک بیماری داشته باشید . اما وقتی که به پزشک مراجعه می کنید، متوجه می شوید که دچار اضطراب و استرس شده اید و خود را بیمار پنداشته اید . به این اختلال، اختلال هیپوکندریازیس یا اختلال خود بیمار انگاری گفته می شود .
افراد دچار این اختلال کوچکترین نشانه های بدنی خود را بیماری تلقی می کنند و پزشک نمی تواند آن ها را قانع کند که بیمار نیستند . افراد مبتلا به این اختلال با کوچک
پسر جوانی مریض شد.
اشتهای او کور شد و از خوردن هر چیزی معده‌اش او را معذور داشت.

حکیم به او عسل تجویز کرد.

جوان می‌ترسید باز از خوردن عسل دچار دل‌پیچه شود لذا نمی‌خورد.
حکیم گفت: بخور و نترس که من کنار تو هستم.
جوان خورد و بدون هیچ دردی معده‌اش عسل را پذیرفت.
حکیم گفت: می‌دانی چرا عسل را  معده تو قبول کرد و پس نزد و زود هضم شد؟
جوان گفت: نمی‌دانم.

حکیم گفت: عسل تنها خوراکی در جهان طبیعت است که قبل از هضم کردن تو، یک‌بار در معده زنبور هضم شد
ما دچار نوعی اسکیزوفرنی پارانوید هستیم
نه از آن نوع که صدای اضافه بشنویم یا چیز اضافه ای ببینیم یا لمس کنیم 
ما خودمان را دچار اسکیزوفرنی میکنیم
در دنیای اسکیزوفرنی زندگی میکنیم و به خیال خودمان بزرگ و مهم میشیم
به خیال خودمان کارهای بزرگ می کنیم و بی هیچ مشکلی در آن دنیا پیش می رویم
اما وای به حال روزی که دیواری در دنیای واقعی باشد که در دنیای ما وجود ندارد
وقتی به ان دیوار بخوریم دیگر راهی برای مقابله نمیابیم چرا که دیوار را در دنیای خود ن

سه قدم برای یک زندگی شاد :
خود را به خاطر افراد بی فایده ای که لایق داشتن هیچ جایگاهی در زندگی تان نیستند، دچار استرس نکنید….
هیچگاه احساسات خود را، بیش از حد صرف چیزی نکنید. چون در غیر این صورت صدمه خواهید دید…
بیاموزید بدون نگرانی زندگی کنید. چون خدا در همه حال هوایتان را خواهد داشت. اعتماد کنید و ایمان داشته باشید…

من دو هفته پیش تزریق بوتاکس داشتم. پس از یک هفته پلک چپم دچار افتادگی شد. چقدر زمان می­برد تا این مشکل برطرف شود؟
گاهی اوقات بوتاکس می­تواند فراتر از منطقه هدف حرکت کند و بر ماهیچه­ی دیگری تأثیر بگذارد. به نظر می­رسد ماهیچه­ای که پلک شما را بالا نگه می­دارد از این طریق تحت تأثیر قرار گرفته است. به طور معمول، افتادگی پلک به عنوان یک عارضه جانبی، چند هفته ادامه خواهد داشت، که به میزان بوتاکسی که حرکت کرده بستگی دارد. با از بین رفتن اثر بوتاکس،
چند روزیه که فکر می کنم ممکنه دچار افسردگی شده باشم،عموما حالم خوب نیست-خیلی بد است- حتی صبح ها که از خواب بیدار میشم پر از حال بدم ، مداما حس می کنم دلم میخواد گریه کنم ، حس می کنم هیچ چیزی به وجدم نمیاره ، شوق برام یه مفهوم دور شده ، حس میکنم عضله های پیشانیم دچار اسپاسم شده و مقاومت میکنن در برابر باز شدن ، با این که آدم عاطفی ای هستم به طرز عجیبی حس می کنم قابلیتم رو برای دوست داشتن ، برای عاشق شدن و حتی به میل غریزیم رو از دست داده ام.می خوام د
فکر میکنم آیا تلویزیون در راستای تولید این چرت و پرت‌ها تلاشی میکند ؟؟ آیا واقعا پول مملکت صرف تولید شوتبال و برنده باش و عصر جدید میشود؟؟ صدای رامبد جوان و امیرحسین رستمی و رضا گلزار مستقیما میرود روی سلول‌های عصبی‌ام و حس میکنم دچار حمله‌ی عصبی می‌شوم، دوست دارم سرم را بکوبم به میز تلویزیون . خانه‌ی ما آنقدری بزرگ نیست که از صدای تلویزیون در امان باشی. هر وری که بروی صدای خنده‌های حال بهم زن و مهوع و فیک مجری‌ها را میشنوی و فکر میکنی ب
مراقبت های پوستی

مسئول نگه داشتن قوام پوست کلاژن داخل درمی میباشد حال به هر علتی در روند کلاژن سازی اختلالی بوجود می آید می تواند باعث چروک پوست گردد با افزایش سن کلاژن سازی دچار وقفه میگردد و افراد با سنین بالا پوستی افتاده دارند اختلالات ارثی در تولید کلاژن در بیماران سندرم مارفان و سندرم اهلر دانلس از این جمله اند.

دراین بیماران پوست بعلت نقص در کلاژن سازی دچار افتادگی زودرس میگردد علاوه برکلاژن سازی علتهای دیگری نیز درایجادچرو

سه قدم برای یک زندگی شاد :
خود را به خاطر افراد بی فایده ای که لایق داشتن هیچ جایگاهی در زندگی تان نیستند، دچار استرس نکنید….
هیچگاه احساسات خود را، بیش از حد صرف چیزی نکنید. چون در غیر این صورت صدمه خواهید دید…
بیاموزید بدون نگرانی زندگی کنید. چون خدا در همه حال هوایتان را خواهد داشت. اعتماد کنید و ایمان داشته باشید…
وقتی چشم‌هایم را می‌بندم، وقتی چشم‌هایم را باز می‌کنم، یک ثانیه بین هست و نیست، و احتمالا آن یک ثانیه را نمی‌شود با فیزیک هایزنبرگ و نسبیت انیشتین محاسبه کرد. آن یک ثانیه جایی‌ست که نمی‌شناسم. تا یک جایی می‌گردیم دنبال کسی که ما را با همه خصوصیات بد و خوبمان قبول کند. بعد می‌فهمیم نمی‌شود و شروع می‌کنیم به تغییر خودمان برای حفظ دیگران. آخرش درک می‌کنیم که نه ما می‌توانیم از خودمان فرار کنیم و نه تغییرات ما هرگز در چشم دیگران واقعی جلو
هر نظامی از دو جهت مورد آسیب قرار می گیرد:
۱-دشمنان خارجی: منظور از دشمنان خارجی، افراد خارج از نظام است که حتی می توانند در داخل آن جامعه زندگی کنند ولی با نظام بیگانه و دشمن باشند.
۲- اضمحلال داخلی: بعد از ایجاد هر نظامی برخی از خودی های آن دچار خستگی، فهم اشتباه از مسیر و یا دچار دنیازدگی و شهوت زدگی می شوند و در نتیجه برای آن نظام مشکلاتی را فراهم می کنند که آسیب این گروه بسیار بیشتر از دشمنان خارجی است.
ادامه مطلب
از ناله کردن متنفرم و این چند پست اخر همین است
قول میدهم اخرینش باشد... و به زودی همه‌اش پاک شود
جان دادن گاهی امری تدریجی می‌شود... تو ذره ذره با اتفاقات مختلف جانت را میگذاری و می‌روی... 
این وسط اگر دچار جنون هم شده باشی، خودت با دست خودت دامن می‌زنی به این جان دادن... 
اتفاق را که گفتم خودش به غایت خودش برای دل من حکم مصیبت عظمی را داشت و این جنون که چاشنی‌اش شد، دفعات جان دادن را برایم بیشتر کرد... 
آخرین ضریه ممکن را خودم پیش از انکه دیگری بز

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها